2021 – Piknikowa strefa relaksu

Edycja Budżet Obywatelski 2021.
Projekt ogólnomiejski.
Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni
ogólnodostępnej nad pierwszym stawem Jelczańskim.

info

lokalizacja

Projekt obejmuje zaaranżowanie tzw. Piknikowej strefy relaksu z elementami małej architektury: betonowymi leżakami, altanami ogrodowymi, stolikami z ławami do gry, stojakami rowerowymi, estetycznymi koszami na śmieci, które również będą umieszczone na plaży. Centralnym punktem piknikowej strefy relaksu będzie zabudowane palenisko wokół którego zaplanowane jest stworzenie kamiennych siedzisk (opcja dla rodzin oraz grup zorganizowanych). Całość uwieńczą dodatkowe drzewka i kwiaty.

opis

uzasadnienie projektu

Celem projektu jest zaoferowanie odpowiednio przystosowanego i bezpiecznego miejsca dla mieszkańców, spacerowiczów, turystów, biegaczy, dla każdego kto chce spędzić miło czas w otoczeniu natury.
Piknikowa strefa relaksu z pewnością może stać się atrakcją dla wszystkich którzy chcą komfortowo wypocząć przy akwenie wodnym po ciężkim dniu pracy, miejscem relaksu dla wszystkich prowadzących aktywny tryb życia po wysiłku, popularnym miejscem spotkań i integracji dla rodzin, grup młodzieży, spotkań towarzyskich. Atutem, którego na tle innych miast Jelcz-Laskowice do tej pory nie posiadało.
W Jelczu-Laskowicach zauważyć można dużą ilość osób spacerujących na długich dystansach, biegających, jeżdżących na rowerze, chcących u kresu wędrówki wygodnie odpocząć. Niestety często jest to niemożliwe, ze względu na zbyt małą ilość ławek, które często są zajęte podczas ładnej pogody. Osoby przebywające nad stawem, nie zawsze mają koc by usiąść na plaży lub trawie i decydują się na powrót do domu. 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kontakt

Masz pytanie? Napisz do nas!

Inicjatywa 2.0 © 2023